Yücel İldiz’den uzun vadeli sözleşme talebi

Yücel İldiz’in uzun vadeli sözleşme  talebine 2.5 yıllık sözleşme uzatarak yanıt veren yönetim, önce Ahmet Taşyürek ile görüştü. Ardından Yücel Hoca görüşmeye geldi. Yalçın Koşukavak’ın da gece geç saatlerde görüşmeye oturacağı belirtildi. Ancak gece yarısına yakın İldiz’le anlaşma sağlandı.

Başkan Özgür Ekmekçioğlu ve yönetimin kısa vadeli bir çözümden yana olmadığı ve Altay’ı geleceğe taşıyacak, bu yıl ne pahasına olursa olsun, ilk ikiden Süper Lig’e taşıyabilecek kalibrede bir hocadan yana tercihini kullanacağı öğrenilirken, yönetimin bu üç isimden İldiz’i seçtiği öğrenildi. 

YÜCEL İLDİZ:  (4 Haziran 1953; Adana) doğumlu. Teknik Direktörlük kariyerine İskenderunspor ile başladı. Malatyaspor’u 2000/01’de Kardemir Karabükspor’u 2 kez (2009/10 – 2015/16)  ve son olarak da Denizlispor’u şampiyon yaptı. Orduspor’u 2004/05 sezonunda 11 puan geriden alıp, üst üste 17 maç kazanarak rekor kırdı ve takımı 2.Lig A Kategorisine taşıdı. Bir yıl sonra takımı bir kaç oyuncuyla takviye edip play off’a kaldı 2005/06 sezonu play off’un da Altay’a 1-0 yenilerek elendi. Karabükspor’da 77 puan toplayıp 1.Lig şampiyonluğunu en yüksek puanla kazanan hoca oldu. Türkiye’de Süper Lig’e 4 kez yükselen üç hoca vardır. Kadri Aytaç, Yılmaz Vural ve Yücel İldiz…

KAYNAK : SON MÜHÜR

Cevapla