“Taraftarla uyumumuz eksik”

IMG-20171119-WA0010

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta zirve takipçisi Altay’da teknik direktör İsmet Taşdemir, taraftarlarla takım arasında sinerji eksikliği olduğunu söyledi.

İlk yarının son 2 haftasında göreve gelen teknik adam geçen sezon Ankaragücü’nde yakaladıkları sinerjiyle şampiyon olduklarını belirterek, “Buraya yeni geldim, 2 maça çıktım. Altay çok büyük bir camia biliyorum ama bir şeylerimiz eksik. Taraftarla uyumumuz eksik. Bunu stadyum işine bağlıyorum. Atatürk Stadı’nda taraftarımızla bütünleşemiyoruz. Seyircimizin desteğini arkamıza alacağımız daha küçük bir stada ihtiyacımız var. Sinerji yakalarsak bu bizi şampiyon yapar” dedi.

Yeni yapılan Tire Stadı’nın alternatiflerden biri olduğunu ifade eden Taşdemir, “Ben gidip Tire’yi gezdim. Atmosferi ve ambiyansı iyi bir stadyum yapılmış. İzmir merkeze uzaklığı 1 saat olabilir ancak orada bizi izleyen taraftar da keyif alacaktır. Atatürk Stadı’nda 10 bin kişi de bağırsa ses duyulmuyor, Tire’de 2 bin kişi bağırdığı zaman keyifli bir ortam oluşur. Tabii ki bunu bazı merciler kabul eder ve taraftarımız uygun görürse. Menemen de olabilir. Başka çözüm de üretilir. Ancak Atatürk Stadı bizim için dezavantaj olur” diye konuştu. “Takımla uyum sorun yaşamadım aynı dili konuşuyoruz” diyen Taşdemir, hedefin şampiyonluk olduğunu belirtti. Altay, yarın ikinci hazırlık maçında saat 17.00’de Hatayspor’la karşılaşacak.

KAYNAK : DHA

Cevapla