NİHAT ÖZDEMİR’DEN İZMİR FUTBOLUNA ÖVGÜ

TFF Başkanı Nihat Özdemir, İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) davetlisi olarak İzmir’e geldi. Buluşma kapsamında yapılan panelde konuşan Özdemir, İzmir’e yakın zamanda bir milli maç vermek istediklerini ifade etti.

İzmir futbolunun son yıllarda yakaladığı yükseliş trendinin umut verici olduğunu kaydeden Özdemir, ‘‘Ege Bölgesi önemli bir yer, sporda da bir zamanlar önemli yeri vardı. Bugün Göztepe, stadı ve taraftarıyla önemli bir yere geldi. 3. Lig’e kadar gerileyen Altay’ın şu an 1. Lig’de verdiği Süper Lig mücadelesi umut verici. İzmirliler bizden bir milli maç istiyor. İzmir’e bir milli maç vermemiz gerektiğine inanıyorum’’ şeklinde konuştu.

Özdemir ayrıca, davetleri için İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’e teşekkür etti. Özdemir, “Mahmut Özgener ile İzlanda maçı öncesi burada bir araya gelmiştik. 100’e yakın yönetim kurulu üyesini İzlanda maçına davet etmiştik. O maçı berabere bitirip 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası gruplarına direkt katıldık. Bize uğurlu geldiler. Yönetim kurulu üyelerini yine her maçımıza bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Organizasyona Altay altyapı yöneticilerimiz ve antrenörlerimiz de katıldı.

KAYNAK : ALTAY SPOR KULÜBÜ 

Cevapla