BİR AVUÇ MUTLULUK YETER ONLARA

Screenshot_1

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Ulusal Down Sendromu Derneği ile iş birliği yapan kulübümüz, futbol aşığı özel çocuklarımızı, 7 hafta boyunca meşin yuvarlağın sihirli dünyası ile buluşturacak. Farkındalık yaratma ve down sendromlu yavrularımızın sosyal hayatına katkı sağlaması amaçlanan anlamlı buluşmaların ilki, Vizyon Futbol Okulumuzda gerçekleşti.

Etkinlikte, güne özel tişörtlerini giyen ve yaşıtları olan futbol okulu öğrencilerimiz ile el ele sahaya çıkan özel çocuklarımız, unutulmaz bir gün yaşadı. Antrenörlerimiz nezaretinde futbol becerilerini sergileyen, penaltı atıp çift kale maç yapan 14 gülen yüz, “Yok aslında birbirimizden farkımız.” mesajını verirken, ağlarla buluşan her top sonrası büyük sevinç yaşadı.

Proje ile ilgili konuşan Ulusal Down Sendromu Derneği Başkanı Şevket Cihan, “Çocuklarımız, 7 hafta boyunca her pazar günü sahada olacak. Finali 12 Mayıs’ta yapacağız. Altay Spor Kulübü’ne bu imkanı bizlere tanıdığı için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Altyapı Direktörümüz Mahmut Gözüaçık ise, “Özel çocuklarımıza ülke olarak sahip çıkmak zorundayız. Onlarla birlikte olmak, bizlere de mutluluk verdi. Yaşattıkları güzel anlar için sağ olsunlar, var olsunlar.” ifadesini kullandı.

Cevapla