ESİN ÖZGENER KABRİ BAŞINDA ANILDI

Screenshot_1

Kulübümüz ve Ege Tütün İhracatçıları Birliği eski başkanlarından Esin Özgener, vefatının 11. yılında mezarı başında anıldı.

Özgener’in Işıkkent Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine; Merhum Başkanımız Özgener’in oğlu, Kulübümüz ve TFF eski başkanlarından İZTO Başkanı Mahmut Özgener, Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar, Yüksek Divan Kurulu eski Başkanı Kemal Zorlu, eski başkanlarımızdan Aslan Savaşan, Özgener ailesinin yanı sıra iş ve spor dünyasından birçok isim katıldı.

Babası Esin Özgener’in her zaman kendisine yol açtığın kaydeden Mahmut Özgener, ‘‘Bana önderlik eden, inanılmaz imkanlar sunan sevgili babamı sizlerin huzurunda bir kez daha şükran ve rahmetle anıyorum. Yaptığım ziyaretlerde insanların babama göstermiş olduğu sevgi ve saygı benim için her türlü makamdan ve değerden üstün. Böyle bir kişinin evladı olmak benim için çok büyük şans.’’ ifadelerini kullandı.

Merhum Esin Özgener’in, Rıdvan Burteçin, Mazhar Zorlu ve Erdoğan Tözge ile birlikte siyah-beyazlı kulübü ayakta tutan temel direklerden biri olduğunu söyleyen Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise onlardan devraldıkları mirası hak ettiği yere taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını kaydetti.

Esin Özgener’in torunları Can ve Cem Özgener de, dedelerini her zaman örnek aldıklarını ve almaya devam edeceklerini söylediler. Maçlara çıkmadan önce Altay armasına bakarak güç aldığını söyleyen U-15 takım kaptanımız Cem Özgener, “Taşıdığım armaya baktıkça dedemin bu kulüp için yaptıklarını düşünüyor ve güç alıyorum. Umarım dedemin ve babamın layığıyla yaptığı bu görevleri bizler de ileride aynı başarıyla devam ettiririz.” dedi.

Ege Tütün İhracatçıları Birliği kurucularından olan Esin Özgener’in doğduğu 12 Mart tarihinde 71 yaşındayken hayata gözlerini yumduğunu belirten gazeteci Suavi Yardımoğlu da konuşmasında Özgener’in spor ve ticaret camiasında yeri doldurulamaz biri olduğunu kaydetti. Tören, edilen dualar ve lokma dağıtımıyla sona erdi.

KAYNAK : ALTAY SPOR KULÜBÜ

Cevapla