Altay Alsancak Stadı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

FB_IMG_1522905162091

İzmir’in futbol tarihinde önemli bir yer tutan Alsancak Stadı’nın yeniden inşa edilen haliyle yeni sezonun devre arasında kapılarını açması bekleniyor. Çürük olduğu gerekçesiyle Ağustos 2014’te kapatılıp 2015 yılında yıkılan statta yeniden inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Stadın geçen yıl nisan ayında yapılan ihalesini 54 milyon 880 bin TL bedelle alan Metro Yapı, kaba inşaatı haziran ayı sonunda bitirmeyi planlıyor. İdari bina ve tribün iskeletleri büyük oranda tamamlandı. Stadın tribünleri ve idari bina tek çatıyla kaplanacak. Deplasman taraftarları için kale arkası tribün yapılacak.

Stadyumda 4 soyunma odası, 2 hakem odası, 4 antrenör odası, ofisler, 10 adet loca, basın toplantı ve çalışma alanları, protokol alanları, yeme-içme alanları ve 100 kişilik çok amaçlı salon bulunacak. İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten, haziran ayında inşaatın yüzde 60’lık bölümünün tamamlanacağını söyledi. Tüm yasal prosedürler yerine getirildikten sonra inşaat ruhsatı geçen ay Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan çıkan stat için Dokuz Eylül Üniversitesi’yle protokol imzalanmıştı. Bu sayede üniversitenin stat bitişiğindeki arazisinde maç günleri için 427 araçlık otopark alanı oluşturuldu.

KAYANAK : DHA

 

Bir yorum

  1. accutane buy online reviews Kwikmed Legally Levaquin Medication Discount Store Amex Accepted online cialis Azimed 250 Purchase

Cevapla